Tabletki wczesnoporonne i ich dawkowanie

Tabletki wczesnoporonne jako zestaw dwóch składników

Tabletki wczesnoporonne to nazwa potoczna tak samo jak tabletki poronne, pigułki poronne, leki poronne. Określamy tymi terminami dwie substancje odpowiedzialne za aborcję (poronienie) czyli mifepristone i misoprostol (mizoprostol). Oryginalny zestaw poronny składa się z tych dwóch składników o stężeniach 200 mcg. Uważajmy na zamienniki i podróbki typu Arthrotec lub Cytotec.

tabletki wczesnoporonne

Zapoznaj się, zanim kupisz

Nim zdecydujesz się kupić tabletki wczesnoporonne pamiętaj, że musisz dobrze rozważyć sklep internetowy. Informacje w nim zawarte powinny być wiarygodne a cała strona budzić twoje zaufanie. Problem w tym, że oszuści również mogą tym Ciebie „kupić”. Rozróżniaj profesjonalne sklepy od naciągaczy chociażby innymi stronami które polecają robić tam zakupy, lub po prostu opinią klientów. Zwróć uwagę na zdjęcia i treści, im bliżej prawdy tym lepiej. Oszustom nie chodzi o to, by poinformować Cię o możliwych zagrożeniach, przeciwwskazaniach, skutkach ubocznych. Nie chodzi im o twoje bezpieczeństwo i zdrowie a jedynie o wyłudzenie pieniędzy.

Przed przystąpieniem do zabiegu

Sprawdź koniecznie czy masz oryginalne tabletki wczesnoporonne. Porównaj je ze zdjęciami w sklepie internetowym od którego je pozyskałaś. Rzuć okiem na to, czy wszystko jest sterylne tj. w blistrze, ilość tabletek się zgadza, żadne nie są luzem i posiadasz leki o nazwie i stężeniach opisywanych na stronie. Nie zapomnij o prawidłowym przystąpieniu do zabiegu znając działanie i przeciwwskazania. Postępuj zgodnie z zaleceniami w czasie i po zabiegu.

Bez emocji.

Prawdopodobnie wiele kobiet bierze po raz pierwszy tabletki wczesnoporonne. Towarzyszyć może temu stres i silne emocje. Dodając burzę hormonów w naszym organizmie możemy mieć problemy z podejmowaniem dobrych decyzji. Nie dodawaj sobie odwagi alkoholem ani innymi używkami! Wszystko co robisz, przemyśl dobrze. Poproś bliską osobę, by pomogła Ci przejść przez to wszystko, razem raźniej!

tabletki wczesnoporonne stosowanie

Jak stosować tabletki poronne?

W dawkowaniu tabletki wczesnoporonne są komfortowe, możemy użyć je w dowolnym miejscu ale zalecamy, by było blisko łazienki. W razie ewentualnych komplikacji miej także łatwy dostęp do pomocy medycznej, szpitala lub lekarza. Przygotuj pigułki poronne, a następnie przejdź do przeprowadzenia zabiegu w 3 krokach.

KROK 1

1 pigułkę mifepristone 200 mcg weź do ust i popij 200 ml wody. Odczekaj 24 godziny i przejdź do następnego kroku.

KROK 2

4 tabletki misoprostol (mizoprostol) 200 mcg weź do ust pod język i czekaj mniej więcej 30 minut do rozpuszczenia pigułek. Swobodnie przełykaj ślinę. Nie rozpuszczone resztki możesz wypluć. Odczekaj 3 godziny i przejdź do kroku 3.

KROK 3

Po 3 godzinach kolejne 4 tabletki misoprostol (mizoprostol) 200 mcg również weź do ust pod język czekając 30 minut do rozpuszczenia, resztki wypluj.

Dodaj komentarz