Nawigacja
Szukaj
Aborcja.
RU-486.
Objawy ciąży.
Testy ciążowe.
Wskaźnik Pearla.
KUP ZESTAW
Przed zastosowaniem tabletek poronnych
Często zadawane pytania.
Czym są tabletki poronne (tabletki wczesnoporonne)?
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 424
Najnowszy użytkownik: Desperat
Czym są tabletki poronne (tabletki wczesnoporonne)?
Pigułka aborcyjna jest lekiem, który przerywa ciążę. Fachowa, farmakologiczna nazwa tej tabletki to Mifepriston. Działanie tego leku polega na zahamowaniu wytwarzania progesteronu- hormonu podtrzymującego ciążę. Bez niego wyściółka macicy ulega zniszczeniu i nie ma dalszej możliwości kontynuowania ciąży.

Aborcja farmakologiczna z zastosowaniem Mifepristone jest uważana za godną przyjęcia i jest jedyną rekomendowaną metodą usunięcia ciąży przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).Teoretycznie zabieg z lekami poronnymi można zastosować u kobiety, u której ciąża nie przekroczyła 9. tygodnia. W praktyce jednak leki wczesnoporonne można zażywać do 12. tygodnia. Różnica w tych wynikach wynika z procentu skuteczności w określonych ramach czasowych. Do 9. tygodnia ciąży kobieta ma 98% szans na powodzenie zabiegu. W 12. tygodniu jest to ok. 80%.

Dodatkowo zaleca się stosowanie Mifepristone jak najwcześniej, ze względu na ,,wielkość'' ciąży. Im młodszy zarodek, tym mniejsze odczucie dyskomfortu podczas zabiegu(sprawa czysto wizualna. Zarodek do 9. tyg jest prawie niezauważalny, zarodek 12.tygodniowy jest już widoczny i może wywoływać nieprzyjemne odczucia). RU-486 (również pod taką nazwą występuje Mifepristone) ma umiarkowane działanie poronne. Aby dokonać zabiegu poprawnie i skutecznie należy dołączyć do tego Misoprostol. Misoprostol jest lekiem, który podaje się po zażyciu Miferistone. Ma on za zadanie pobudzić macicę do skurczy, aby wydalić tkankę ciążową z organizmu.

W krajach, gdzie aborcja jest nielegalna często stosuje się sam Misoprostol do usunięcia ciąży. Nie jest to zalecana metoda, bo usunięcie ciąży samym Misoprostolem udaje się w 60-70%, a jest to lek, który może uszkodzić płód. Aby uzyskać praktycznie 100% skuteczność zabiegu, należy przyjąć kombinację Mifepristone z Misoprostolem. W Polsce Misoprostol można znaleźć w aptekach pod inną nazwą, jest to lek stosowany w chorobie wrzodowej, natomiast Mifepristone nie zostało wprowadzone do obiegu. Nie ma na ten lek recepty i nie dostaniemy go w żadnej aptece.

Aborcja farmakologiczna jest na tyle nieinwazyjnym zabiegiem, że można przeprowadzić go samotnie w domu. Należy jednak zostać z bliską osobą, aby w razie konieczności udać się do lekarza. O tym jak rozpoznać zagrożenie i czy należy zgłosić się po pomoc medyczną napisaliśmy w zakładce ,,O Aborcji.''. U większości kobiet aborcja farmakologiczna wygląda jak naturalne poronienie i takie poronienie przypomina.

Normalnym następstwem zażycia leków wczesnoporonnych (Mifepristone, Misoprostol) jest krwawienie(obfite i długie, nawet do miesiąca) skurcze, biegunka, podwyższona temperatura ciała. Rzadko kiedy występują takie powikłania jak zakażenie czy pozostawienie ,,produktu zapłodnienia'' w macicy. Jeśli pacjentka zauważy u siebie zbyt obfite krwawienie(umownie 2 podpaski MAXI na godzinę) należy udać się do lekarza.

WAŻNE Lekarz nie jest w stanie rozróżnić naturalnego poronienia od ingerencji kobiety lekami (o ile nie zażyła ich dopochwowo, czego nie zalecamy). Przy zażyciu Mifepristone i Misoprostolu doustnie zgodnie z ulotką poronienie wygląda na naturalne.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy jesteś za zlegalizowaniem aborcji?Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
 
Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online

Gości online3
Użytkowników online
Łącznie użytkowników424
Najnowszy użytkownik: Desperat
Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· Sprzedam tabletki po...
· Zaufałam ... udało s...
· Tabletki poronne w i...
· mifepristone misopro...
· Aborcja ?
Najciekawsze tematy
·Zaufałam ... udał... [77]
·UWAGA!!! Fałszywe... [57]
·Sprzedam tabletki... [30]
·bardzo prosze o p... [10]
·Proszę o pomoc! [2]