Nawigacja
Szukaj
Aborcja.
RU-486.
Objawy ciąży.
Testy ciążowe.
Wskaźnik Pearla.
KUP ZESTAW
Przed zastosowaniem tabletek poronnych
Często zadawane pytania.
Czym są tabletki poronne (tabletki wczesnoporonne)?
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 424
Najnowszy użytkownik: Desperat
Objawy ciąży.
Objawy ciąży – rodzaje

Objawy ciąży zostały podzielone ze względu na ich prawdopodobieństwo w potwierdzeniu ciąży. Wyróżniamy zatem objawy subiektywne, prawdopodobne i pewne.

Objawy subiektywne to takie, które odczuwa sama kobieta. Na ich podstawie nie można jednoznacznie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia z kilku względów. Przede wszystkim są to objawy niespecyficzne, to znaczy mogą występować w różnych innych stanach. Takie objawy jak nudności, wymioty, ślinotok, zgaga, wzdęcia brzucha, mogą być spowodowane dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Nadmierna męczliwość i senność może być efektem zwykłego przemęczenia, podobnie jak zmiany samopoczucia, drażliwość, nadpobudliwość. Spóźniająca się miesiączka również nie jest wystarczającym powodem, aby sadzić, iż doszło do zapłodnienia. U kobiet mogą się zdarzyć co jakiś czas tzw cykle bezowulacyjne, im starszy wiek tym zdarzają się częściej. Opóźnienie miesiączki związane jest często ze stresem, zmianą klimatu, nieregularnym trybem życia, brakiem snu itd. Ponadto objawy subiektywne mogą być efektem nawet autosugestii w momencie gdy albo bardzo pragniemy zajść w ciążę lub na odwrót, gdy mocno się tego obawiamy.

Objawy prawdopodobne to takie, które można stwierdzić w sposób obiektywny, np. określone zmiany zachodzące w ciele kobiety, takie które sugerują możliwość ciąży ale również nie dają 100% gwarancji. Do takich objawów należą utrzymująca się podwyższona temperatura ciała (powyżej 37°C) przez parę dni po owulacji (najbardziej miarodajny jest pomiar w drogach rodnych kobiety). Do innych objawów należą zmiany w gruczołach piersiowych - powiększenie, obrzmienie, wzrost napięcia, poszerzenie naczyń żylnych widocznych pod skórą, przebarwienie brodawek i obwódek piersiowych. Zewnętrzne narządy płciowe ulegają zasinieniu i rozpulchnieniu. Na skórze mogą pojawić się przebarwienia skórne w linii biegnącej od pępka do spojenia łonowego, mogą pojawić się także przebarwienia na twarzy.

Objawy pewne to takie które może stwierdzić tylko lekarz. Jest to wysłuchanie tętna płodu w badaniu USG. Daje ono pewność, że w macicy rozwija się płód. Badaniem o bardzo wysokim stopniu prawdopodobieństwa jest badanie poziomu gonadotropiny kosmówkowej (HCG) z krwi kobiety.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy jesteś za zlegalizowaniem aborcji?







Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
 
Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online

Gości online1
Użytkowników online
Łącznie użytkowników424
Najnowszy użytkownik: Desperat
Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· Sprzedam tabletki po...
· Zaufałam ... udało s...
· Tabletki poronne w i...
· mifepristone misopro...
· Aborcja ?
Najciekawsze tematy
·Zaufałam ... udał... [77]
·UWAGA!!! Fałszywe... [57]
·Sprzedam tabletki... [30]
·bardzo prosze o p... [10]
·Proszę o pomoc! [2]